Chovatelská stanice francouzských buldočků "Jiskra naděje"
 ŠTĚŇÁTKA na prodej    Nabídka KRYTÍ    ODCHOVY naší CHS    Z nových DOMOVŮ

ÚVODNÍ stránka

Co je NOVÉHO ?


O NÁS, aneb jak to  všechno  začalo ...

FOTOGALERIE
z naší CHS

STANDARD plemene

ODKAZY přátelských webů

IM MEMORIAM

KONTAKT na paničku

Debbie Jiskra naděje

Iva Dvořáková
jiskranadeje@centrum.cz
mobil: 722 298 923Jsme ČLENEM :

Klub francouzských buldočků občanské sdružení, Praha


Českomoravská kynologická unie

 ŠTĚŇÁTKA z naší chovatelské stanice

MÁME ŠTĚŇÁTKA ! ! !

Dne 24.8.2017 se nám narodil vrh P - dva kloučkové - Patrick, Pookie, a dvě holčičky Paris , Penélope, všichni  barvy fawn.

Všechna štěňátka jsou rezervována !!!

Informace o vrhu: Štěňátka budou pravidelně odčervená, očkovaná, čipovaná kvalitním mikročipem Datamars, s Europasem - mezinárodním průkazem. K odběru budou připravena po 9. týdnu, tedy od 26. řijna 2017. Štěňátka budou krmena masem, ale budou i naučena na granule kvalitní značky Yoggies s 86% masa. S sebou dostanou balíček na cestu do prvních začátků. Smlouva, "manuál" ke štěňátku se základními informacemi o krmení, vitamínech, průběhu vývoje atd je samozřejmostí. Se všemi majiteli našich štěňátek vyžadujeme být v neustálém kontaktu. Chovatelský servis k našim štěňátkům je po celou dobu života samozřejmostí ! V naší stanici není podmínkou účastnit se výstav, jsme však připraveni v případě zájmu se vším pomoci.


foto ve věku 6,5 týdne

 
Pookie - 
REZERVOVÁN          Patrick - REZERVOVÁN
                manželé Husemann                    rodina Vokounova

  
     Penélope - REZERVOVANÁ             Paris - REZERVOVANÁ
            manželé  Gonzorovi                          manželé Machatovi

M: Ollie od Koberné hráze                    O: Aput Beato Cane
 

Pro jakékoliv dotazy nás kontaktujte na emailu jiskranadeje@centrum.cz
 na mobilu 722 298 923
nebo na facebooku  


Podívejte se na štěňátka z našich poslední vrhů v roce 2016

vhr N - Bekky Jiskra naděje  X Kimmy od Koberné  hráze
vrh M - Ollie od Koberné hráze  X  Complement Pontifex Maximus
vrh O - Grace Jiskra naděje  X  Complement Pontifex Maximus

  
Natali, Noel, Nikolas - 6 týdnů
   
Michell, Maxík- 7,5 týdne a vrh N - 6 týdnů

vrh N - 6 týdnů

Orlando - 15 dnůFrancouzský buldoček si nese stejně jako mnoho dalších plemen různé predispozice, se kterými by měl budoucí majitel počítat. Vznikly dávným šlechtěním, jeho exteriérem a konkrétně například u buldočka, buldoka, boxera i brachycephalickým typem. Toto plemeno je známé svými komplikovanými porody, jeho  následným problémovým odchovem, v létě přehříváním, brachycephalickým syndromem, problémy s pátěří a podobně. 


Žádný z chovatelů pejsků jakéhokoliv plemene Vám i přes průkaz původu a vyšetření nezaručí jeho 100% zdraví. Snažíme se chovat na zdravých jedincích, ale genetika je tak zrádná, že se mohou sejít geny, které dají podmět pro některou ze zdravotních problémů. 

Je-li to choroba dědičná, správný chovatel přestane na tomto jedinci chovat, aby se neroznášela dále v chovu. Musíme si uvědomit, že humánní medicína je na vysoké úrovni a i přesto se rodí děti s genetickými vadami a zdravotními problémy, které se nedaří odstranit a stále jsou ve stádiu zkoumání. Ani veterinární medicína není jiná a majitelé štěňátka by měli mít toto na paměti.

U štěňátek s průkazem původu máte možnost vidět rodiče a dle rodokmenu si prostudovat i předky. Znáte exteriérovou linii, ze které Vaše štěňátko pochází. Mimo to jsou chovatelské stanice kontrolovány poradci chovu, veterinářem a jsou členy Klubu pro  dané plemeno, ve kterém chovají a všichni je znají. Můžete je potkat na výstavách, bonitacích a nebo společných akcích pro buldočky.

Než Vás buldoček jeho opravdu neodolatelným pohledem a úžasnou povahou učaruje, zamyslete se nejdříve nad tím, zda jste schopni i přes tyto problémy buldočka přijmout jako řádného člena rodiny.

A jak to vypadá v naší chovatelské  stanici?

Jsme chovatelská  stanice rodinného typu. O pejsky se stará  celá  rodina. Mají  celodenní možnost výběhu na velké zahradě.

     Štěňátka plánujeme většinou  1 - 2 x do  roka. Našim  buldočím slečnám  vybíráme pečlivě partnery, kteří  by mohli svým exteriérem, zdravím, ale i  chováním přispět k dalšímu  vývoji  naší  chovatelské  stanice.

     Je možné, a i  to  vítám, když  se majitelé  rozhodnou  před možnou  koupí  francouzského  buldočka přijet podívat nejen na štěňátka, ale na celou  chovatelskou  stanici. Vybíráte si  člena rodiny na X let. Do koupi štěňátka Vás nikdo nenutí, proto si dejte  čas na výběr chovatelské stanice a Vašeho budoucího miláčka.


      Štěňátko po jeho narození si  u  nás můžete rezervovat. 

Do té  doby NEPŘIJÍMÁME PŘEDBĚŽNÉ REZERVACE NA ŠTĚŇÁTKA. Je dobré  mít představu o  tom, zda chcete pejska či  fenku, popřípadě jakého  zbarvení. 

První návštěva je možná až ve věku 4ti týdnů z důvodu snížené imunity štěňátek. Po první návštěvě, kdy uvidíte maminku, všechna štěňátka, prostředí, ve kterém vyrůstají, po rozhovoru s námi ohledně zjištění, zda jste těmi dobrými páníčky, je možné si štěňátko rezerovat. Vámi rezervované štěňátko pak není nabízeno dalším zájemcům.

Snažím  se o dění  v naší  chovatelské  stanici pravidelně informovat na webových  stránkách.

     Všechna naše odchovávaná  štěňátka jsou  pravidelně odčervována a očkována. V 7ti – 8mi týdnech jim veterinární lékař aplikuje mikročip  na levou stranu krku.

     Štěňátka od nás odcházejí do  nových  domovů  nejdříve v 9mi  týdnech svého  života. Jsou  zkontrolována příslušným  regionálním poradcem chovu z hlediska zdravotních nebo  exteriérových  vad. Jsou  socializována mezi  lidmi,  v naší  rodině. Snažíme se je učit základním  čistotným návykům.

     Spolu se štěňátkem nový  majitel dostane kupní  smlouvu, vydaný  Europas se záznamy odčervení  a očkování, průkaz původu FCI ( pokud v 8mi týdnech  ještě není  vydán plemennou  knihou ČMKU, bude poslán novému  majiteli později ) a samozřejmě i balíček pro  štěňátko  do nových  začátků.

 

Nabízíme nepřetržitý poradenský, chovatelský servis a je už jen na Vás, zda ho  využijete. Snažíme se být se svými potomky v kontaktu. Ujišťujeme se, jak se jim daří v nové  rodině a zda jsou  v pořádku. S majiteli mluvíme narovinu a i toto  jednání  očekáváme od nich  :)

       Jsem členem KFB - Klubu  francouzských  buldočků, z.s., který je garantem čistokrevného chovu plemene pod hlavičkou FCI v České republice. ( www.kfb.cz )
     Pokud byste měli  jakékoliv dotazy ohledně chovu buldočků, štěňátek či  vstupu  do  Klubu francouzských buldočků, můžete mne kontaktovat emailem nebo  telefonem. Ráda Vaše dotazy zodpovím.


Naše FENKY


GRACE Jiskra naděje

OLLIE od Koberné hrázeV zasloužilém DŮCHODU


ANGELA Jiskra naděje

BEKKY Jiskra naděje

Angela a Amanda Jiskra naděje


Dayen Jiskra naděje


Copyright © 2012  JISKRA NADĚJE